Dňa 15.4.2024 si žiaci III.Am triedy v rámci krúžku Envirokrúžok, Barbara Csorbová, Patrik Juruška, Kristína Rajtáková, Veronika Antlová, Adrian Senko, pripravili prednášku pre vybrané triedy k nadchádzajúcemu Dňu Zeme, ktorý si od roku 1970 každoročne pripomíname 22. apríla. Deň Zeme vznikol ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia.Zábavnou formou študenti rozprávali o probléme nadmerného znečisťovania Zeme a o aktuálnych témach klimatickej zmeny, ako aj možnostiach čo môžeme "pre Zem" urobiť my. Prednáška bola doplnená o zábavné videá a zakončená interaktívnym kvízom, ktorí preveril čo si žiaci zapamätali, čo ich zaujalo a čo si z toho odniesli. Najúspešnejší z nich boli patrične odmenení.
Ivan Belko