• Medzinárodný projekt ERASMUS +

    • Culture In Action je dvojročný medzinárodný projekt Erasmus +, do ktorého sú zapojené štyri krajiny – Slovensko, Francúzsko, Holandsko a Cyprus.

     Cieľom projektu je podporiť vzájomnú komunikáciu žiakov a učiteľov z rôznych európskych krajín a pochopiť podstatu a silu kultúrnej rozmanitosti. Hlavným výstupom celého projektu je tzv. úniková hra, ktorú študenti spoločnými silami vytvoria. Počas dvoch rokov budú spolupracovať nielen počas medzinárodných výmen, ale aj prostredníctvom platformy eTwinning.

     Koordinátorkou projektu na škole je Ing. Kornélia Lohyňová.

      

     Navštívte našu webovú stránku projektu:  https://www.cultureeinaction.com/

     eTwinningovú stránku projektu https://twinspace.etwinning.net/70555/home

      

     CIA – pátranie po kultúrnom dedičstve – stretnutie v Bratislave

     Culture In Action je dvojročný medzinárodný projekt Erasmus +, do ktorého sú zapojené štyri krajiny – Slovensko, Francúzsko, Holandsko a Cyprus. Prvá medzinárodná výmena sa uskutočnila na pôde našej školy v dňoch 25. novembra – 1. decembra.

     Viac o stretnutí TU!

     Fotogaléria TU!

      

     CIA - s'il vous plaî – pátranie pokračuje vo Francúzsku

     Prvý rok nášho Erasmu+ projektu „Kultúra v akcii“ sa blíži ku koncu, ale študenti zapojení do medzinárodného projektu pokračujú v pátraní po kultúrnom dedičstve.
     V novembri sme privítali našich partnerov v Bratislave, v poradí druhá výmena sa uskutočnila vo francúzskom meste Trappes neďaleko Paríža. 7. – 13. apríl 2019, týždeň plný aktivít, inšpirácie, dobrej nálady a príjemnej atmosféry.

     Viac o stretnutí TU!

     Fotogaléria TU!

      

     A.V. I. T. A. E. - A Virtual Intertextual Tour Across Ancient Enterpreneurship

     Digitálne technológie, klasický svet, podnikanie. Nosné pojmy medzinárodného projektu AVITAE, ktorého cieľom je zvýšiť kompetencie v oblasti podnikania, podporovať inovácie vo vzdelávaní a rozvíjať nielen jazykové a informačno-komunikačné kompetencie študentov, ale aj schopnosť porozumieť kultúrnej rôznorodosti jednotlivých krajín. O projekte

      

     Navštívte našu webovú stránku projektu: www.avitae.org

     eTwinningovú stránku projektu http://twinspace.etwinning.net/2441/home

     Facebook https://www.facebook.com/AVITAE1417?fref=ts

      

     Aktivity v rámci školy

     Je dôležité, aby bolo do medzinárodného projektu zapojených čo najviac študentov. Máme stabilný tím študentov z tried 1.C, 1.B, 3.C a 4.A. Okrem toho sú vítaní aj ďalší študenti, ktorí budú mať možnosť podieľať sa na aktivitách. Pred pobytom v Dánsku naši študenti pilne pracovali a navrhovali logo a maskota Avitae. Niektoré návrhy si môžete pozrieť tu

      

     Fínsko

     Prvou z hosťujúcich krajín bolo Fínsko, konkrétne mesto Pyhäjoki. Tejto výpravy, ktorá sa konala 2. - 7. novembra 2014, sa zúčastnili iba učitelia. Cieľom tohto mítingu bolo dotiahnutie detailov projektu, bližšie špecifikovanie aktivít a oboznámenie sa s eTwinningovým priestorom Twinspace. Nekonečne dlhé diskusie, spoznávanie spôsobu fínskeho vzdelávania, ale aj bohatý program. To všetko sa udialo v mrazivom Fínsku.

     Viac o stretnutí tu 

     Fotogaléria Fínsko

     Dánsko

     Príležitosť po prvýkrát predstaviť svoju školu, svoje osobnosti a kúsok svojej národnej histórie dostali študenti v hlavnom meste Dánska, Kodani, kde nás privítali pedagógovia a študenti Gymnázia Ørestad. Od 25. do 31. januára sa všetci ponorili nielen do hlbín dánskej histórie, ale aj do spôsobu vzdelávania tejto krajiny. Šancu dostalo päť študentov z každej partnerskej školy. Našu akadémiu veľmi dobre reprezentovali: Michal Havel, Lenka Debnárová, Lenka Dubeňová, Sára Mackovičová a Rebecca Hodoňová a učitelia Ing. Kornélia Lohyňová a Mgr. Magdaléna Ochabová.

     Viac o stretnutí v Dánsku

     Fotogaléria Dánsko

     Grécko

     Tretie projektové stretnutie partnerov sa uskutočnilo v meste Arta v Grécku.

     Viac o stretnutí v Grécku

     Fotogaléria Grécko

      

     AVITAE deň na našej škole

     Dňa 7.5. sa v celej Európe konali narodeninové oslavy eTwinningu. Aj naša škola sa zapojila do osláv a spojila oslavy s projektovým AVITAE dňom.

     Viac

     Fotogaléria

      

     Slovensko

     Prvý októbrový týždeň bol pre našu školu výnimočný. Privítali sme u nás dvanásť učiteľov a štyridsať  študentov z Dánska, Fínska, Grécka, Španielska, Talianska a Cypru. Hlavnou témou nášho projektu je podpora podnikavosti študentov,  rozvíjanie ich podnikateľských zručností a vedomostí a preto sa študenti učili základom podnikateľstva v zmiešaných medzinárodných tímoch pod vedením Ing. Kornélie Lohyňovej.

     Viac o stretnutí na Slovensku

     Fotogaléria

      

     Tenerife

     ss

     Viac o stretnutí na Tenerife

     Fotogaléria

      

     Cyprus

     Stretnutie v Limassole bolo v dňoch 10. - 15. októbra 2016.

     Viac o stretnutí na Cypre

     Fotogaléria

      

     Ukončenie projektu Avitae

     Viac o ukončení projektu

      

  • Kontakty

   • Hotelová Akadémia
   • +421 2 44251171
   • Mikovíniho 1 , 83102 Bratislava Slovakia
   • +421 2 44251805
   • Mgr. Magdaléna Ochabová ochabova1@hotelka.eu
   • Mgr. Jana Bachratá bachrata1@hotelka.eu
   • Ing. Jana Ptačinová ptacinova1@hotelka.eu
   • Mgr. Bc. Iveta Menyhartová menyhartova1@hotelka.eu
   • Ing. Emília Bačová bacova1@hotelka.eu alebo edupage Hotelovej akadémie
   • Bc. Mária Kurucová kurucova1@hotelka.eu alebo edupage Hotelovej akadémie
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje