Medzinárodný projekt ERASMUS eTwinning Škola podnikania

Medzinárodný projekt ERASMUS

A.V. I. T. A. E. - A Virtual Intertextual Tour Across Ancient Enterpreneurship

Digitálne technológie, klasický svet, podnikanie. Nosné pojmy medzinárodného projektu AVITAE, ktorého cieľom je zvýšiť kompetencie v oblasti podnikania, podporovať inovácie vo vzdelávaní a rozvíjať nielen jazykové a informačno-komunikačné kompetencie študentov, ale aj schopnosť porozumieť kultúrnej rôznorodosti jednotlivých krajín. O projekte

Navštívte našu webovú stránku projektu: www.avitae.org

eTwinningovú stránku projektu http://twinspace.etwinning.net/2441/home

Facebook https://www.facebook.com/AVITAE1417?fref=ts

Aktivity v rámci školy

Je dôležité, aby bolo do medzinárodného projektu zapojených čo najviac študentov. Máme stabilný tím študentov z tried 1.C, 1.B, 3.C a 4.A. Okrem toho sú vítaní aj ďalší študenti, ktorí budú mať možnosť podieľať sa na aktivitách. Pred pobytom v Dánsku naši študenti pilne pracovali a navrhovali logo a maskota Avitae. Niektoré návrhy si môžete pozrieť tu

Fínsko

Prvou z hosťujúcich krajín bolo Fínsko, konkrétne mesto Pyhäjoki. Tejto výpravy, ktorá sa konala 2. - 7. novembra 2014, sa zúčastnili iba učitelia. Cieľom tohto mítingu bolo dotiahnutie detailov projektu, bližšie špecifikovanie aktivít a oboznámenie sa s eTwinningovým priestorom Twinspace. Nekonečne dlhé diskusie, spoznávanie spôsobu fínskeho vzdelávania, ale aj bohatý program. To všetko sa udialo v mrazivom Fínsku.

Viac o stretnutí tu

Fotogaléria Fínsko

Dánsko

Príležitosť po prvýkrát predstaviť svoju školu, svoje osobnosti a kúsok svojej národnej histórie dostali študenti v hlavnom meste Dánska, Kodani, kde nás privítali pedagógovia a študenti Gymnázia Ørestad. Od 25. do 31. januára sa všetci ponorili nielen do hlbín dánskej histórie, ale aj do spôsobu vzdelávania tejto krajiny. Šancu dostalo päť študentov z každej partnerskej školy. Našu akadémiu veľmi dobre reprezentovali: Michal Havel, Lenka Debnárová, Lenka Dubeňová, Sára Mackovičová a Rebecca Hodoňová a učitelia Ing. Kornélia Lohyňová a Mgr. Magdaléna Ochabová.

Viac o stretnutí v Dánsku

Fotogaléria Dánsko

Grécko

Tretie projektové stretnutie partnerov sa uskutočnilo v meste Arta v Grécku.

Viac o stretnutí v Grécku

Fotogaléria Grécko

AVITAE deň na našej škole

Dňa 7.5. sa v celej Európe konali narodeninové oslavy eTwinningu. Aj naša škola sa zapojila do osláv a spojila oslavy s projektovým AVITAE dňom.

Slovensko

Prvý októbrový týždeň bol pre našu školu výnimočný. Privítali sme u nás dvanásť učiteľov a štyridsať  študentov z Dánska, Fínska, Grécka, Španielska, Talianska a Cypru. Hlavnou témou nášho projektu je podpora podnikavosti študentov,  rozvíjanie ich podnikateľských zručností a vedomostí a preto sa študenti učili základom podnikateľstva v zmiešaných medzinárodných tímoch pod vedením Ing. Kornélie Lohyňovej.

Viac o stretnutí na Slovensku

Tenerife

ss

Viac o stretnutí na Tenerife

Cyprus

Stretnutie v Limassole bolo v dňoch 10. - 15. októbra 2016.

Viac o stretnutí na Cypre

Ukončenie projektu Avitae