• Medzinárodný projekt ERASMUS +

• Culture In Action je dvojročný medzinárodný projekt Erasmus +, do ktorého sú zapojené štyri krajiny – Slovensko, Francúzsko, Holandsko a Cyprus.

Cieľom projektu je podporiť vzájomnú komunikáciu žiakov a učiteľov z rôznych európskych krajín a pochopiť podstatu a silu kultúrnej rozmanitosti. Hlavným výstupom celého projektu je tzv. úniková hra, ktorú študenti spoločnými silami vytvoria. Počas dvoch rokov budú spolupracovať nielen počas medzinárodných výmen, ale aj prostredníctvom platformy eTwinning.

Koordinátorkou projektu na škole je Ing. Kornélia Lohyňová.

Navštívte našu webovú stránku projektu:  https://www.cultureeinaction.com/

eTwinningovú stránku projektu https://twinspace.etwinning.net/70555/home

Erasmus + Kultúra v akcii

CIA – pátranie po kultúrnom dedičstve – stretnutie v Bratislave

Culture In Action je dvojročný medzinárodný projekt Erasmus +, do ktorého sú zapojené štyri krajiny – Slovensko, Francúzsko, Holandsko a Cyprus. Prvá medzinárodná výmena sa uskutočnila na pôde našej školy v dňoch 25. novembra – 1. decembra.

Viac o stretnutí TU!

Fotogaléria TU!

CIA - s'il vous plaî – pátranie pokračuje vo Francúzsku

Prvý rok nášho Erasmu+ projektu „Kultúra v akcii“ sa blíži ku koncu, ale študenti zapojení do medzinárodného projektu pokračujú v pátraní po kultúrnom dedičstve.
          V novembri sme privítali našich partnerov v Bratislave, v poradí druhá výmena sa uskutočnila vo francúzskom meste Trappes neďaleko Paríža. 7. – 13. apríl 2019, týždeň plný aktivít, inšpirácie, dobrej nálady a príjemnej atmosféry.

Viac o stretnutí TU!

Fotogaléria TU!

A.V. I. T. A. E. - A Virtual Intertextual Tour Across Ancient Enterpreneurship

Digitálne technológie, klasický svet, podnikanie. Nosné pojmy medzinárodného projektu AVITAE, ktorého cieľom je zvýšiť kompetencie v oblasti podnikania, podporovať inovácie vo vzdelávaní a rozvíjať nielen jazykové a informačno-komunikačné kompetencie študentov, ale aj schopnosť porozumieť kultúrnej rôznorodosti jednotlivých krajín. O projekte

Navštívte našu webovú stránku projektu: www.avitae.org

eTwinningovú stránku projektu http://twinspace.etwinning.net/2441/home

Facebook https://www.facebook.com/AVITAE1417?fref=ts

Aktivity v rámci školy

Je dôležité, aby bolo do medzinárodného projektu zapojených čo najviac študentov. Máme stabilný tím študentov z tried 1.C, 1.B, 3.C a 4.A. Okrem toho sú vítaní aj ďalší študenti, ktorí budú mať možnosť podieľať sa na aktivitách. Pred pobytom v Dánsku naši študenti pilne pracovali a navrhovali logo a maskota Avitae. Niektoré návrhy si môžete pozrieť tu

Fínsko

Prvou z hosťujúcich krajín bolo Fínsko, konkrétne mesto Pyhäjoki. Tejto výpravy, ktorá sa konala 2. - 7. novembra 2014, sa zúčastnili iba učitelia. Cieľom tohto mítingu bolo dotiahnutie detailov projektu, bližšie špecifikovanie aktivít a oboznámenie sa s eTwinningovým priestorom Twinspace. Nekonečne dlhé diskusie, spoznávanie spôsobu fínskeho vzdelávania, ale aj bohatý program. To všetko sa udialo v mrazivom Fínsku.

Viac o stretnutí tu

Fotogaléria Fínsko

Dánsko

Príležitosť po prvýkrát predstaviť svoju školu, svoje osobnosti a kúsok svojej národnej histórie dostali študenti v hlavnom meste Dánska, Kodani, kde nás privítali pedagógovia a študenti Gymnázia Ørestad. Od 25. do 31. januára sa všetci ponorili nielen do hlbín dánskej histórie, ale aj do spôsobu vzdelávania tejto krajiny. Šancu dostalo päť študentov z každej partnerskej školy. Našu akadémiu veľmi dobre reprezentovali: Michal Havel, Lenka Debnárová, Lenka Dubeňová, Sára Mackovičová a Rebecca Hodoňová a učitelia Ing. Kornélia Lohyňová a Mgr. Magdaléna Ochabová.

Viac o stretnutí v Dánsku

Fotogaléria Dánsko

Grécko

Tretie projektové stretnutie partnerov sa uskutočnilo v meste Arta v Grécku.

Viac o stretnutí v Grécku

Fotogaléria Grécko

AVITAE deň na našej škole

Dňa 7.5. sa v celej Európe konali narodeninové oslavy eTwinningu. Aj naša škola sa zapojila do osláv a spojila oslavy s projektovým AVITAE dňom.

Slovensko

Prvý októbrový týždeň bol pre našu školu výnimočný. Privítali sme u nás dvanásť učiteľov a štyridsať  študentov z Dánska, Fínska, Grécka, Španielska, Talianska a Cypru. Hlavnou témou nášho projektu je podpora podnikavosti študentov,  rozvíjanie ich podnikateľských zručností a vedomostí a preto sa študenti učili základom podnikateľstva v zmiešaných medzinárodných tímoch pod vedením Ing. Kornélie Lohyňovej.

Viac o stretnutí na Slovensku

Tenerife

ss

Viac o stretnutí na Tenerife

Cyprus

Stretnutie v Limassole bolo v dňoch 10. - 15. októbra 2016.

Viac o stretnutí na Cypre

Ukončenie projektu Avitae