Utorok 16. 1. 2018

Mikovíniho 1 , 83102 Bratislava
  • +421 2 44251171

Aktuálne

Dňa 20. decembra 2017 pripravila v školskej jedálni trieda III.B pod vedením pani prof. I. Menyhartovej vianočné posedenie pre učiteľov. Kultúrny program pripravila pani prof. E. Hašková so žiakmi zo IV.Am.

Už štvrtý rok pomáhali študenti našej školy „chalaňom“ pri organizovaní cateringu na charitatívnom koncerte.

Na predmete Hotelový a gastronomický manažment žiaci IV. C pod vedením pani učiteľky Kornélie Lohyňovej zorganizovali „Make a Difference Day“.

Turnaj chalanov

Nemocnica

Vianočné trhy

Deň otvorených dverí

Deň otvorených dverí bol na našej škole 7.12.2017. Ak ste nestihli prísť, pozrite si aspoň fotogalériu.

Informácie o študijných a učebných odboroch na našej škole

Naša škola sa aj tento rok zapojila do celosvetovej akcie Skype-a-thon. Cieľom je precestovať určitý počet virtuálnych míľ, ale predovšetkým spojiť triedy, učiteľov, žiakov na celom svete a umožniť im komunikovať, vzdelávať sa spolu a spoznať sa navzájom.

Fotogaléria

Dňa 16.11.2017 sa v školskej jedálni uskutočnila špecializovaná kuchyňa - Americký Halloween. Pripravili ju žiaci III.C druhej skupiny s pani prof. Bc. I. Váradyovou.

Dňa 23.11.2017 žiaci III.C druhej skupiny s pani prof. Bc. I. Váradyovou zabezpečili catering a prípravu miestnosti na besedu za okrúhlym stolom pre Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Bratislava na akcii burza práce a informácií.

Dňa 24. novembra 2017 žiaci III.B triedy pod vedením p. prof. Mgr Ivety Menyhartovej prezentovali svoje zručnosti pri priprave slávnostnej  tabule s tematikou - meniny. Tabuľu pripravovali Dominik Paukov, Adam Laššu, Kristián Petráš, Monika Machová, Jana Debnárová, Barbora Rácová a Veronika Pinkavová.

Tento školský rok je na odbornej praxi v Japonsku študentka IV.B triedy Ema Bujňáková.

Mladí hotelieri z II.C triedy pripravili jablkový koláč a lávový koláčik.

Fotoalbum

Dňa 13.10.2017 súťažila žiačka III.B triedy Monika Machová na Slovak Barista Cup Junior v Trnave.

Fotogaléria

Trieda IV.C mala netradičnú hodinu Geografie cestovného ruchu. K téme Taliansko si pripravili s pani prof. veľmi zaujímavý workshop.

Fotogaléria

Dňa 2.11.2017 si študenti I.B a II.C pripravili spolu s pani prof. Studeničovou halloweensku tematickú hodinu angličtiny. Ozdobili triedu, nachystali občerstvenie a masky a zažili veľa "scary moments".

Dňa 30.9.2017 skončila platnosť licencie ISIC na starších preukazoch. Ako si predĺžiť platnosť čítajte tu

Minulý týždeň sa naši študenti zúčastnili medzinárodnej  súťaže Európa 2017, ktorá sa konala na SOŠ hotelových služieb a obchodu Na Pántoch.

Prednáška "Ako lacno cestovať"

Ako lacno cestovať po svete? Alebo ako cestovať so študentským rozpočtom? Ako hľadať lacné letenky a ubytovanie? Ako sa ekonomicky zbaliť? Ako sa pripraviť na cestu?  Odpovede na tieto otázky a mnohé ďalšie dostali študenti 4. ročníkov dňa 27.9.2017 na prednáške s p. Jankou Schweighoferovou – cestovateľkou, konzultantkou a blogerkou roku 2017 v oblasti cestovanie.

Spoločné foto na záver

Projekt AVITAE je na konci svojej cesty a tri roky náročnej, ale poctivej práce priniesli bohaté výsledkya nezabudnuteľné priateľstvá. Viac sa dočítate tu.

Na pozvanie tréningového centra pre učiteľov v čínskom meste Chongqing, cestovala naša pani učiteľka Ing. Kornélia Lohyňová v auguste do Číny, aby viedla kurz pre čínskych učiteľov.

V dňoch  26.-27.9.2017 sa konala v priestoroch Centra vedecko-technických informácií SR medzinárodná konferencia pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Gastronomickú časť tejto konferencie zabezpečili študenti 3.A triedy pod vedením profesoriek Ing. Vydrovej a Ing. Koželuhovej.

Dňa 29. septembra 2017 žiaci IV.A a III.B triedy pod vedením p. prof. Mgr Ivety Menyhartovej realizovali prípravu a obsluhu na BSK. Michaela Nemcová a Adam Laššu z III.B triedy opakovane potvrdili svoje odborné vedomosti a zručnosti pri ponukea  príprave  rozličných druhov káv.

Dvaja naši študenti (Zuzana Niznerová a Patrik Spusta) strávili v minulom školskom roku niekoľko mesiacov na odbornej praxi v Japonsku. O ich pobyte písal aj japonský magazín Visa.

Hotelová akadémia Mikovíniho usporiada v školskom roku 2017/2018 akreditovaný SOMELIER JUNIOR kurz v spolupráci s Asociáciou somelierov Slovenskej republiky.

London calling

******Pobyt v Londýne sa neruší, ale prekladá*****

Naša škola organizuje pre svojich žiakov 11-denný jazykovo-poznávací pobyt vo Veľkej Británii v termíne apríl - máj 2018.

Prihlásiť sa môžete najneskôr do 26.10.2017.

Bližšie informácie u pani prof. Gregorovej a Romančákovej.

• Hotelová Akadémia
    Mikovíniho 1 , 83102 Bratislava