Navigácia

Novinky

Partneri

Nedeľa 19. 8. 2018

Kontakt

  • Hotelová Akadémia
    Mikovíniho 1 , 83102 Bratislava
  • +421 2 44251171

Aktuálne

Mimoriadne MS 2018 – opravný termín EČ a PFIČ

Mimoriadne MS 2018 – opravný termín EČ a PFIČ
Praktické vyučovanie v hoteli Sheraton

Aj tento rok prebiehalo praktické vyučovanie našich žiakov  v hoteli Sheraton.

Fotogaléria

Akcia „NAŠE MESTO“ na našej škole

Dňa 9.6.2018 sa naša škola zúčastnila celoslovenskej dobrovoľníckej akcie organizovanej nadáciou Pontis. Už piaty rok nám dobrovoľníci z medzinárodných firiem pomáhajú skrášľovať exteriér a interiér školy. Tento rok sa natierali školské lavice.

Prax v hoteli Austria Trend

Aj v školskom roku 2017/2018 žiaci našej školy praxovali v reštaurácii a v kuchyni v hoteli AUSTRIA TREND.

Fotogaléria

 

Pivná akadémia

Dňa 24.05. 2018 sa triedy IV. A, IV. B a III. Am - čašníci zúčastnili už 4. ročníka Pivnej akadémie CervessarioŠtudenti dostali certifikát o jej absolvovaní. Veľmi pekne ďakujeme za spoluprácu pánovi Dr. Jánovi Pírymu.

Exkurzia v Schlosshofe

Dňa 31.5.2018 boli žiaci 1.B na exkurzii v neďalekom rakúskom Schlosshofe. Na zámku je tento rok veľmi zaujímavá výstava o potravinách Čo svet je? o produkcii a spracovaní potravín. Okrem výstavy sme si pozreli historické priestory zámku a krásnu barokovú záhradu s fontánami.

Kurz molekulárnej gastronómie

Dňa 1.6.2018 v popoludňajších hodinách organizoval Klub mladých hotelierov kurz molekulárnej gastronómie pod vedením predsedu Bratislavského zväzu kuchárov a cukrárov Daniela Melicheríka.

Záverečné skúšky

Záverečné skúšky

V dňoch 30.-31.5.2018 mali žiaci 3.B prvej skupiny a 3.C prvej skupiny záverečné skúšky.

3.B prvá skupina   3.C prvá skupina

Etika v podnikaní

V utorok 29. mája sa v priestoroch firmy Hewlett Packard Enterprise Slovakia uskutočnilo celoslovenské finále súťaže Vedieť sa správne rozhodnúť. Súťaž sa organizuje každoročne v rámci vzdelávacieho programu JA Etika v podnikaní.

Tlačová správa

Fotogaléria

OZNAM

Predĺženie dopravy na ISIC karte

 PRAKTICKÁ  MATURITA IV.Am

Dňa 20.4. mala trieda IV. Am praktickú maturitu. Téma bola „Gala večer gastronómie Olympijské hry“. Praktická maturita sa konala v hoteli Crown Plaza Bratislava.

Humanitárny projekt III. A

V dňoch 19. - 20.4.2018 zorganizovala trieda III. A humanitárny projekt pre onkologicky choré deti a odovzdala im vyzbieranú čiastku vo výške 245,74 €. Veríme, že aj touto malou čiastkou sme pomohli ľuďom, ktorí to najviac potrebujú.

Job-shadowing z Francúzska na našej škole

V apríli našu školu navštívila delegácia z Francúzska, ktorá prišla v rámci projektu Erasmus KA1. Prišli riaditelia, zástupcovia škôl a vzdelávacích inštitúcií z Marseille a Nice. Témou projektu je: „Ako rozvíjať podnikavého ducha študentov“.

Fotogaléria

Rokovanie zastupiteľstva BSK

Dňa 27. apríla 2018 žiaci III.B a IV.A triedy  Hotelovej akadémie pod vedením p. prof. Mgr Ivety Menyhartovej realizovali prípravu a obsluhu na BSK.

Fotogaléria

Finančná sloboda-vyučovanie hrou

Spoločenskú hru Finančná sloboda pod vedením certifikovaného lektora si už na našej škole zahrala 1.B a IV.B.

Viac o hre 

Fotogaléria 1.B         Fotogaléria IV.B

Špecializovaná kuchyňa ku Dňu učiteľov

Dňa 28. marca 2018 pri príležitosti Dňa učiteľov pripravili žiaci IV.A triedy pod vedením p. prof. Mgr. Ivety Menyhartovej pokrmy aj obsluhu.  Lahodné kávy pripravovali mladí baristi z III.B triedy Adam Laššu a Kristián Petráš.

Dňa 27. 03. 2018  sa v Hotelovej akadémii, Mikovíniho 1, Bratislava už šiestykrát realizoval projekt „Živé knihy“. Naši žiaci mali opäť možnosť viesť dialóg so zaujímavými ľuďmi, „živými knihami“, o ich živote, práci, ušľachtilých činoch, snoch a plánoch...

Fotoalbum

Certifikát „ Barista Junior“

 Svoj osobný čas cez víkend venovali žiaci  našej školy rožširovaniu  vedomostí a zručností o správnej príprave a podávaniu rozličných druhov káv. Stali sa certifikovanými baristami a získali Certifikát „ Barista Junior“.

Odborným garantom kurzu bola Mgr. Iveta Menyhartová; odborným lektorom  Stanislav Cibuľa – profresionálny barista, držiteľ viacerých domácich a zahraničných  ocenení. Všetkým účastníkom srdečne  blahoželáme a prajeme im, aby získané zručnosti čo najlepšie využili v praxi. 

 

JA Slovakia

Týžden podnikateľského vzdelávania

Foto

Oznam

PLATNOST ISIC PREUKAZU PRE MATURANTOV

Barista Junior 2018

Dňa 21.marca 2018 sa v Nových Zámkoch uskutočnila súťaž žiakov stredných škôl – Majstrovstvá Slovenska v príprave kávy Barista Junior 2018.

Fotogaléria

Charitatívny beh CapRun

Dňa 23. marca sa uskutočnil už štvrtý ročník charitatívneho behu CapRun, ktorý organizovali žiaci 4.C našej školy.

Fotogaléria

 

Educator Challenge v Singapure

V dňoch 12.3.-16.3. sa naša pani učiteľka Kornélia Lohyňová zúčastnila celosvetovej konferencie „Microsoft Education Exchange“ ako jedna z piatich reprezentantov Východnej a Strednej Európy.

Juraj Droba ocenil študentov

Juraj Droba ocenil študentov

Spolu 55 študentov stredných škôl v pôsobnosti BSK si za svoje výsledky a aktivity dňa 16.2.2018 prevzalo ocenenie od predsedu BSK. Medzi najúspešnejšími a najaktívnejšími študentami bol aj náš Patrik Spusta zo IV.B.

Foto

Tématická kuchyňa IV. C

Romantický obed v školskej jedálni

Fotogaléria

BARMANSKÁ  SÚŤAŽ

Dňa 26.1.2018 sa konala barmanská súťaž ST. NICOLAUS - PLATINUM CUP 2018 JUNIOR. Našu školu reprezentoval Ronald Černý a  Adam Potrok. 

 

Fotoalbum

INCHEBA DANUBIUS GASTRO CUP 2018

Na súťaži  INCHEBA DANUBIUS GASTRO CUP 2018,  ktorá sa konala dňa 25. 1. 2018, nás v kategórii kuchár junior a cukrár junior úspešne reprezentovali naši žiaci.

 

Fotogaléria

Vianočné posedenie

Dňa 20. decembra 2017 pripravila v školskej jedálni trieda III.B pod vedením pani prof. I. Menyhartovej vianočné posedenie pre učiteľov. Kultúrny program pripravila pani prof. E. Hašková so žiakmi zo IV.Am.

Už štvrtý rok pomáhali študenti našej školy „chalaňom“ pri organizovaní cateringu na charitatívnom koncerte.

Na predmete Hotelový a gastronomický manažment žiaci IV. C pod vedením pani učiteľky Kornélie Lohyňovej zorganizovali „Make a Difference Day“.

Turnaj chalanov

Nemocnica

Vianočné trhy

Skype–a–thon

Naša škola sa aj tento rok zapojila do celosvetovej akcie Skype-a-thon. Cieľom je precestovať určitý počet virtuálnych míľ, ale predovšetkým spojiť triedy, učiteľov, žiakov na celom svete a umožniť im komunikovať, vzdelávať sa spolu a spoznať sa navzájom.

Fotogaléria

Americký Halloween v školskej jedálni

Dňa 16.11.2017 sa v školskej jedálni uskutočnila špecializovaná kuchyňa - Americký Halloween. Pripravili ju žiaci III.C druhej skupiny s pani prof. Bc. I. Váradyovou.

Dňa 23.11.2017 žiaci III.C druhej skupiny s pani prof. Bc. I. Váradyovou zabezpečili catering a prípravu miestnosti na besedu za okrúhlym stolom pre Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Bratislava na akcii burza práce a informácií.

Dňa 24. novembra 2017 žiaci III.B triedy pod vedením p. prof. Mgr Ivety Menyhartovej prezentovali svoje zručnosti pri priprave slávnostnej  tabule s tematikou - meniny. Tabuľu pripravovali Dominik Paukov, Adam Laššu, Kristián Petráš, Monika Machová, Jana Debnárová, Barbora Rácová a Veronika Pinkavová.

Pozdrav z Japonska

Tento školský rok je na odbornej praxi v Japonsku študentka IV.B triedy Ema Bujňáková.

Klub mladých hotelierov

Mladí hotelieri z II.C triedy pripravili jablkový koláč a lávový koláčik.

Fotoalbum

 

Slovak Barista Cup Junior

Dňa 13.10.2017 súťažila žiačka III.B triedy Monika Machová na Slovak Barista Cup Junior v Trnave.

 

Fotogaléria

 

Hodina Geografie cestovného ruchu inak

Trieda IV.C mala netradičnú hodinu Geografie cestovného ruchu. K téme Taliansko si pripravili s pani prof. veľmi zaujímavý workshop. 

Fotogaléria

Halloween

Dňa 2.11.2017 si študenti I.B a II.C pripravili spolu s pani prof. Studeničovou halloweensku tematickú hodinu angličtiny. Ozdobili triedu, nachystali občerstvenie a masky a zažili veľa "scary moments".

OZNAM

Dňa 30.9.2017 skončila platnosť licencie ISIC na starších preukazoch. Ako si predĺžiť platnosť čítajte tu

Minulý týždeň sa naši študenti zúčastnili medzinárodnej  súťaže Európa 2017, ktorá sa konala na SOŠ hotelových služieb a obchodu Na Pántoch.

Foto

Danubius Gastro 2017

Foto

Prednáška "Ako lacno cestovať"

Prednáška "Ako lacno cestovať"

Ako lacno cestovať po svete? Alebo ako cestovať so študentským rozpočtom? Ako hľadať lacné letenky a ubytovanie? Ako sa ekonomicky zbaliť? Ako sa pripraviť na cestu?  Odpovede na tieto otázky a mnohé ďalšie dostali študenti 4. ročníkov dňa 27.9.2017 na prednáške s p. Jankou Schweighoferovou – cestovateľkou, konzultantkou a blogerkou roku 2017 v oblasti cestovanie.

Spoločné foto na záver

Ukončenie projektu AVITAE

Projekt AVITAE je na konci svojej cesty a tri roky náročnej, ale poctivej práce priniesli bohaté výsledkya nezabudnuteľné priateľstvá. Viac sa dočítate tu.

Pedagogické aktivity v ďalekej Číne

Na pozvanie tréningového centra pre učiteľov v čínskom meste Chongqing, cestovala naša pani učiteľka Ing. Kornélia Lohyňová v auguste do Číny, aby viedla kurz pre čínskych učiteľov.

V dňoch  26.-27.9.2017 sa konala v priestoroch Centra vedecko-technických informácií SR medzinárodná konferencia pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Gastronomickú časť tejto konferencie zabezpečili študenti 3.A triedy pod vedením profesoriek Ing. Vydrovej a Ing. Koželuhovej.

Dňa 29. septembra 2017 žiaci IV.A a III.B triedy pod vedením p. prof. Mgr Ivety Menyhartovej realizovali prípravu a obsluhu na BSK. Michaela Nemcová a Adam Laššu z III.B triedy opakovane potvrdili svoje odborné vedomosti a zručnosti pri ponukea  príprave  rozličných druhov káv.

Ešte raz Japonsko

Dvaja naši študenti (Zuzana Niznerová a Patrik Spusta) strávili v minulom školskom roku niekoľko mesiacov na odbornej praxi v Japonsku. O ich pobyte písal aj japonský magazín Visa. 

Hotelová akadémia Mikovíniho usporiada v školskom roku 2017/2018 akreditovaný SOMELIER JUNIOR kurz v spolupráci s Asociáciou somelierov Slovenskej republiky.

Kontakt

  • Hotelová Akadémia
    Mikovíniho 1 , 83102 Bratislava
  • +421 2 44251171
Počet návštev: 4982441